محاسبه گر اقساط

مبلغ تور(تومان)

مبلغ پیش پرداخت (تومان)

تعداد چک

+ -

دوره بازپرداخت(ماه)

+ -

ماه های صدور چک

ماه اول ماه دوم ماه سوم ماه چهارم ماه پنجم ماه ششم

مبلغ هر فقره چک :

0 تومان

پیش پرداخت

0

تومان

مبلغ کل تور

0

تومان

راهنمای گردشگری سفر به کاپادوکیا
ترکیه 1403/01/28

راهنمای گردشگری سفر به کاپادوکیا

کاپادوکیا، سرزمین شگفت‌انگیز در قلب ترکیه
کاپادوکیا، منطقه‌ای تاریخی در مرکز آناتولی ترکیه، با چشم‌اندازهای منحصر به فرد و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در جهان تبدیل شده است. در این وبلاگ، به کاوش در این سرزمین شگفت‌انگیز می‌پردازیم و اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار می‌دهیم

 

کاپادوکیا
مقلب به : شهر صخره‌ای ترکیه
با کاپادوکیا، سرزمین عجایب در ترکیه، آشنا شوید.

کاپادوکیا، سرزمین شگفت‌انگیز در قلب ترکیه

کاپادوکیا، منطقه‌ای تاریخی در مرکز آناتولی ترکیه، با چشم‌اندازهای منحصر به فرد و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در جهان تبدیل شده است. در این وبلاگ، به کاوش در این سرزمین شگفت‌انگیز می‌پردازیم و اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار می‌دهیم

تاریخچه کاپادوکیا:

 • سکونت در کاپادوکیا به دوران نوسنگی باز می‌گردد.
 • در طول تاریخ، این منطقه تحت حاکمیت هخامنشیان، اسکندر مقدونی، رومیان، و بیزانسی‌ها بوده است.
 • کاپادوکیا به دلیل پناهگاه‌های زیرزمینی و صومعه‌های صخره‌ای، در دوران مسیحیت اولیه از اهمیت بالایی برخوردار بود.

جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی کاپادوکیا:

 • کلیساها و صومعه‌های صخره‌ای: با نقاشی‌های دیواری و معماری منحصر به فرد.
 • موزه فضای باز گورمه: مجموعه‌ای از صومعه‌ها و کلیساهای صخره‌ای در یک منطقه وسیع.
 • شهرهای باستانی: مانند زلوه و اوچ‌حصار.
 • مراکز خرید: برای تهیه سوغات و صنایع دستی کاپادوکیا.
• در زمستان هوا سرد و در تابستان هوا گرم و خشک است.

نکاتی برای سفر به کاپادوکیا:

 • برای پرواز با بالن، باید از قبل رزرو کنید.
 • لباس مناسب با فصل همراه داشته باشید.
 • از کرم ضد آفتاب و کلاه استفاده کنید

بهترین زمان سفر به کاپادوکیا

با توجه به شرایط آب و هوای کاپادوکیا، به معمولا اواخر ماه آوریل (ماه اردیبهشت) تا سپتامبر و اکتبر (اواخر ماه مهر) بهترین بازه زمانی برای سفر به کاپادوکیا به شمار میرود و فصل بهار تا آخر تابستان بسیار مناسب است. این شهر  زمستان‌ها سردی دارد  و در سفر در فصل زمستان نیمی از بازدید های خود را به خاطر آب و هوا ازدست خواهید داد. اگر دوست دارید بالن سواری کنید بهار و تابستان بهترین پیشنهاد ساتراپ به شما است.

جاذبه‌های طبیعی کاپادوکیا

رسیدیم به یکی از جذاب‌ترین بخش‌های راهنمای سفر به کاپادوکیا، یعنی جاذبه‌های طبیعی کاپادوکیا؛ شش دنگ حواستان را به مقاله بدهید که مبادا یکی از این جاهای دیدنی کاپادوکیا از دستتان در برود.

·         شهر آوانوس

شهر آوانوس، اولین مورد از جاهای دیدنی کاپادوکیا است که اشتیاق معرفی‌کردنش را دارم. آوانوس یکی از شهرهای معروف و محبوب کاپادوکیا است که بین گردشگران بیشتر به‌خاطر مراکز خریدش شناخته می‌شود. این شهر در ۸ کیلومتری روستای گوریمه قرار دارد و شهری زیبا با حمام‌های ترکی و دیدنی‌های چشم‌نواز زیادی است.

·         روستای گوریمه

روستای گوریمه یا گورمه، یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی کاپادوکیا است. این روستا بافت باستانی خیره‌کننده‌ای دارد و ده‌ها مکان دیدنی مثل کلیسا، حمام، مدرسه و مسجد دارد که بعید است به‌راحتی بتوانید از تماشای آن‌ها دست بردارید.

·         روستای اورگوپ

زیبایی‌های روستای اورگوپ چیزی کم از روستای گوریمه ندارد که بالاتر در همین راهنمای سفر به کاپادوکیا معرفی کردم. اورگوپ در ۲۰ کیلومتری شرق نوشهیر قرار گرفته است و بین جاهای دیدنی کاپادوکیا منطقه‌ای مشهور به حساب می‌آید. روستای اورگوپ در طول تاریخ اسم‌های زیادی داشت؛ اما در نهایت با شروع جمهوریت ترکیه، این روستا به اورگوپ تغییر اسم داد و تا الان هم تغییری نکرد.

·         دره سوگانلی

دره سوگانلی یا سوغانلی، یکی از آرام‌ترین جاهای دیدنی کاپادوکیا است که در این لیست راهنمای سفر به کاپادوکیا قرار دارد. این دره در ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی نوشهیر قرار گرفته و تقریبا یک ساعت با روستای گورمه فاصله دارد.

·         دره پاشاباگ

یادتان است از دره پاشاباگ به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی کاپادوکیا، بالاتر هم نام بردم؟ خب حالا قرار است در این راهنمای سفر به کاپادوکیا، دقیق‌تر این دره را بشناسیم.

·         دره ایهلارا

دره ایهلارا در قسمت جنوب غربی منطقه کاپادوکیا قرار گرفته است و یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی کاپادوکیا است که در این راهنمای سفر به کاپادوکیا به شما معرفی می‌کنم. ایهلارا به زمین‌های کشاوری و درختان بلندش شناخته می‌شود؛ برای همین احتمالا برایتان راحت قابل تشخیص باشد.

·         دره کبوتر

قدمت دره کبوتر به قرن ۹ برمی‌گردد؛ در آن زمان از تخم‌های کبوترها برای کشیدن نقاشی دیواری استفاده می‌کردند. از کود کبوتر هم به‌عنوان کود جمع‌آوری و در تاکستان‌ها و مزارع کشاورزی استفاده می‌شد. از طرفی، در این دره کبوترهای زیادی زندگی می‌کردند و هنوز هم کبوترهای زیادی در این منطقه دیده می‌شود.

·         دودکش‌های جن و پری

احتمالا تعریف دودکش‌های جن و پری را بیشتر از بقیه جاهای دیدنی کاپادوکیا شنیده‌اید؛ در این راهنمای سفر به کاپادوکیا به شما ثابت می‌کنم این تعریف‌ها بی‌راه هم نبوده است.
در گوریمه تعداد زیادی مخروط ساخته شده از خاکستر آتش‌فشانی وجود دارد. بر اثر فرسایش آب و باد، این دودکش‌های آتش‌فشانی تغییراتی کردند و در نهایت دودکش‌های جن و پری را به وجود آورده‌اند. دودکش‌های جن، معمولا نوک مخروطی، ارتفاع بلند و ظاهر عجیبی دارند که همین نکات باعث جذاب‌تر شدن منظره شده است.

مراکز خرید کاپادوکیا

1.    بازار فرش کاپادوکیا: فرش و قالیچه همیشه مورد توجه افراد قرار دارند. یکی از اصلی‌ترین سوغات کاپادوکیا فرش و قالیچه است. شما می‌توانید در منطقه گورمه این محصولات را با تنوع و کیفیت‌های متفاوت خریداری کنید
2.    بازار کایسری در کاپادوکیا: بازاری در کایسری بنا شده که برجای مانده از دوران عثمانی است. کایسری فروم منطقه‌ای بوده که بخش اصلی تجارت کاپادوکیا را تشکیل داده
3.    فروشگاه‌های منطقه نوشهیر: از مناطق معروف کاپادوکیا نوشهیر بوده که علاوه بر طبیعت زیبا و قدمت تاریخی، بازار جذابی نیز برای گردشگران دارد

4.    مرکز خرید فروم کاپادوکیا: یکی از مراکز خرید زیبا و بزرگ شهر نوشهیر ترکیه است. انواع فروشگاه‌های مد و مارک با برندهای معتبر جهانی و ترکی در این مرکز وجود دارند
بازارچه کاپادوکیا: این بازارچه یکی از مراکز اصلی خرید روزانه مردم کاپادوکیا به شمار می‌رود.

رستوران های معروف کاپادوکیا

رستوران هان سیرکان: این رستوران در منطقه آرگو واقع شده و غذاهای ترکی و بین‌المللی را سرو می‌کند
  رستوران آلای: یکی از بهترین رستوران‌های منطقه گورمه در کاپادوکیا است.
  رستوران لیلا: این رستوران در هتل صخره‌ای معروف کاپادوکیا واقع شده و غذاهای ترکی و بین‌المللی را سرو می‌کند
  رستوران دیبک: این رستوران در گورمه واقع شده و کباب سفالی معروف این منطقه را طبخ می‌کند
  رستوران ستن: این رستوران غذاهای ترکی و محلی را سرو می‌کند.
  رستوران نوستالژی: این رستوران در منطقه مرتفع واقع شده و غذاهای ترکی و گیاهی را سرو می‌کند
  رستوران اورفا سوفراسی: این رستوران یکی از بهترین رستوران‌های کاپادوکیا است
  رستوران بیلسیرما: این رستوران یکی از محبوب‌ترین رستوران‌های کاپادوکیا است.

غذاهای محلی کاپادوکیا عبارتند از:

1.    کباب تستی: این یک غذای سنتی ترکی است که در آن گوشت، سبزیجات و ادویه جات ترشی شده در یک قابلمه سفالی پخته می شود.
2.    مانتی: مانتی کوفته های کوچکی است که با گوشت چرخ کرده و ادویه پر شده و با ماست و سس گوجه فرنگی سرو می شود.
3.    سوگان دولما: سوغان دلمه پیاز پر شده با برنج، سبزیجات و ادویه است
4.    پیده: پیده یک نان مسطح ترکی است که روی آن را با مواد مختلف مانند گوشت چرخ کرده، پنیر، سبزیجات و تخم مرغ پخته می کنند
5.    پنیرهای محلی: کاپادوکیا پنیرهای بسیار خوبی تولید می کند، از جمله تولوم، پنیر تند بزی، و اوتلو پینیر، پنیر طعم دار با گیاهان
6.    برگ های شراب پر شده: این غذای لذیذ از برگ های انگور پر شده با مخلوطی از برنج، ادویه جات ترشی جات و گاهی گوشت تشکیل شده است.
7.    شیرینی: شیرینی های ترکی معروف هستند. باقلوا، لوکوم (لذف ترکی) و سایر خوراکی های شیرین را امتحان کنید
8.    چای و قهوه ترک: بازدید از یک کافه محلی ضروری است. چای ترکی (چای) یا قهوه ترک (Türk Kahvesi) را امتحان کنید و از فضای آرام آن لذت ببرید

هتل‌های معروف کاپادوکیا عبارتند از:

1.    هتل غار میترا (Mithra Cave Hotel): این هتل غار درجه یک واقع در گورمه، دارای یکی از بهترین تراس‌های منطقه با چشم اندازهای خیره‌کننده از کاپادوکیا است.
2.    هتل کاله کوناک (Kale Konak Hotel): این هتل در اوچیسار و درست در کنار قلعه واقع شده است. بنابراین مناظر خیره‌کننده‌ای از دره و طبیعت کاپادوکیا را عرضه می‌کند
3.    سوئیت‌های غار کاپادوکیا (Cappadocia Cave Suites): این هتل زیبای کاپادوکیا بسیار خاص است، زیرا در داخل برخی از دودکش‌های پری نمادین منطقه ساخته شده است
4.    هتل غارهای پریمیوم کایاکاپی (Kayakapi Premium Caves Hotel): این هتل ۵ ستاره در شهر اورگوپ واقع شده است. به طوری که می‌توان آن را یکی از بهترین هتل‌های غاری کاپادوکیا در ۲۰۲۲ دانست
5.    هتل کاپادوکیا کیو ریزورت: این هتل به دلیل استخر آزاد مشرف به مناظر کاپادوکیا و اسپا و خدمات توریستی دیگر، یکی از معروف ترین هتل های کاپادوکیا است.
6.    هتل ام دی سی کیو کاپادوکیا: این هتل در شهر قدیمی اورگوپ واقع شده و دارای دید پانوراما از دره زیبای کاپادوکیا است

بهترین محل اقامت در کاپادوکیا

اقامت در بعضی از شهرهای کاپادوکیا، دسترسی به جاذبه‌های توریستی منطقه را راحت‌تر می‌کند. البته هریک از این شهرها در کنار مزیت‌ها، معایبی هم دارند:

اقامت در گورمه: وجود اقامتگاه‌های متعدد مزیت آن و شلوغی همیشگی شهر عیب بزرگ آن است! محلی‌ها کاپادوکیا در این شهر زندگی نمی‌کنند و فرصت تعامل با آنها را ندارید.
اقامت در اورگوپ: زرق‌و‌برق شهر و هتل‌غارهای معروف مزیت آن و قیمت سرسام‌آور اقامت عیب بزرگ آن است! تازه، اورگوپ در مرکز کاپادوکیا هم نیست.
اقامت در آوانوس: توریستی نبودن منطقه مزیت آن و لزوم داشتن خودرو برای رفت‌و‌آمد عیب بزرگ آن است! در این منطقه یک عدد هتل‌غار هم وجود ندارد.
اقامت در اوچیسار: مناظر شگفت‌انگیز و هتل‌های جالب مزیت آن و دورافتاده ‌بودنش عیب بزرگ آن است. البته خیلی‌ها عاشق همین آرامش و سکوت شهر می‌شوند.
اقامت در چاووشین: موقعیت مکانی مناسب و شلوغی کمتر مزیت آن و امکانات بسیار محدود عیب بزرگ آن است!

پربازدیدها
راهنمای گردشگری سفر به کاپادوکیا
شرکت هواپیمایی ساوث ویند (ساوت ویند) Southwind Airline
1106
راهنمای گردشگری سفر به کاپادوکیا
راهنمای گردشگری سفر به آنتالیا
103
راهنمای گردشگری سفر به کاپادوکیا
راهنمای گردشگری سفر به سنگاپور
73
راهنمای گردشگری سفر به کاپادوکیا
راهنمای گردشگری سفر به سنت پترزبورگ
70
راهنمای گردشگری سفر به کاپادوکیا
راهنمای گردشگری سفر به بانکوک
60
راهنمای گردشگری سفر به کاپادوکیا
راهنمای گردشگری سفر به مسکو
58
راهنمای گردشگری سفر به کاپادوکیا
راهنمای گردشگری سفر به ترابزون
56
راهنمای گردشگری سفر به کاپادوکیا
سفر به مسکو با شناخت کامل جاذبه هایش
54
راهنمای گردشگری سفر به کاپادوکیا
راهنمای گردشگری سفر به بالی
50
راهنمای گردشگری سفر به کاپادوکیا
راهنمای گردشگری سفر به تایلند
47
راهنمای گردشگری سفر به کاپادوکیا
راهنمای گردشگری سفر به کاپادوکیا
46
راهنمای گردشگری سفر به کاپادوکیا
راهنمای گردشگری سفر به وان
40