محاسبه گر اقساط

مبلغ تور(تومان)

مبلغ پیش پرداخت (تومان)

تعداد چک

+ -

دوره بازپرداخت(ماه)

+ -

ماه های صدور چک

ماه اول ماه دوم ماه سوم ماه چهارم ماه پنجم ماه ششم

مبلغ هر فقره چک :

0 تومان

پیش پرداخت

0

تومان

مبلغ کل تور

0

تومان

راهنمای گردشگری سفر به بانکوک
تایلند - بانکوک 1403/01/27

راهنمای گردشگری سفر به بانکوک

شهر بانکوک، پایتخت تایلند یکی از محبوب‌ترین نقاط توریستی در جنوب شرقی آسیا به شمار می رود. جاذبه های تاریخی و مدرن در کنار هم سبب شده اند تا جذابیت ویژه ای در این شهر به وجود بیاید. در این شهر می توانید از جاذبه‌های تاریخی بازدید کنید، به مراکز خرید مدرن سربزنید و از برندهای معروف دنیا خرید کنید و یا به بازارهای محلی و بومی .بروید و از شلوغی و ارزانی کالاها لذت ببرید

شهر بانکوک از لحاظ جغرافیایی در بخش مرکزی کشور در کرانه ی باختری رودخانه ی چائو فرایا در نزدیکی خلیج تایلند قرار گرفته است. شهر بانکوک، پایتخت تایلند یکی از محبوب‌ترین نقاط توریستی در جنوب شرقی آسیا به شمار می رود. جاذبه های تاریخی و مدرن در کنار هم سبب شده اند تا جذابیت ویژه ای در این شهر به وجود بیاید. در این شهر می توانید از جاذبه‌های تاریخی بازدید کنید، به مراکز خرید مدرن سربزنید و از برندهای معروف دنیا خرید کنید و یا به بازارهای محلی و بومی بروید و از شلوغی و ارزانی کالاها لذت ببرید. بد نیست بدانید وسعت بانکوک در حدود ۱۵۶۸ کیلومتر مربع است و حدود ۸ میلیون نفر جمعیت دارد.

اطلاعات کلی شهر بانکوک در تایلند

زبان رسمی: تایلندی
واحد پول رسمی: بات تایلند (THB)
نوع برق شهری: ۲۲۰ ولت – ۵۰ هرتز
پیش شماره تایلند: ۶۶+
اختلاف ساعت با تهران: ۳:۳۰+
شماره های ضروری:
  شماره پلیس: ۱۹۱
  شماره آتش‌نشانی: ۱۹۹
  شماره پلیس گردشگری: ۱۱۵۵
  رزرو اتوبوس گردشگری: ۱۱۸۸
  شماره پلیس دریایی: ۸۸۳ ۲۱۱ ۷۶(۰) ۶۶+
  شماره بیمارستان بین‌المللی پوکت: ۴۰۰ ۲۴۹ ۷۶ ۶۶+

آب و هوای شهر بانکوک

با توجه به شرایط جغرافیایی شهر بانکوک گرمسیر و بارانی است. گرم ترین ماه سال در این شهر ماه های فروردین و اردیبهشت است و سردترین ماه هم در این کشور دی است. بهترین زمان برای سفر به بانکوک فصل زمستان بین ماه های آبان تا اسفند است. در اواخر بهار و تابستان این شهر خیلی گرم می شود. از اواسط ماه خرداد بارش در این شهر افزایش پیدا می کند که همین دلیل می شود که گردشگران کمتری به بانکوک سفر کنند برای همین میزان هزینه ها هم در این ماه کاهش پیدا می کند.

حمل و نقل عمومی بانکوک

بانکوک شهری بزرگ با حمل و نقل عمومی بسیار متنوعی است. وقتی از حمل و نقل عمومی بانکوک حرف می‌زنیم، می‌توانید وسایلی چون اسکای ترین (قطار هوایی)، مترو، اتوبوس، قایق و توک توک را در نظر بگیرید. برای پرداخت هزینه ها می‌توانید یکی از بلیت‌های الکترونیک شهری بانکوک را بخرید و یا از بلیت‌های یک روزه و چند روزه استفاده کنید. از جمله بلیت‌های الکترونیک می‌توان به ربیت کارت اشاره کرد.
اسکای ترین (قطار هوایی): این قطار هوایی از ساعت ۶ صبح تا نیمه شب فعالیت می‌کند و کرایه‌ای در حدود ۱۶ تا ۴۴ بات دارد.
مترو: متروی بانکوک برای رفت و آمد در نواحی سیلوم و سوخومیت بسیار مناسب است. کرایه مترو بسته به مسافت، بین ۱۶ تا ۴۲ بات خواهد شد.
اتوبوس: بانکوک به دو نوع اتوبوس تندرو و اتوبوس‌های معمولی مجهز است. اتوبوس‌های تندرو فقط در یک مسیر جا به جا می‌شوند اما اتوبوس‌های معمولی دسترسی شما به تمام مناطق شهری را ممکن می‌کنند. البته استفاده از اتوبوس‌های معمولی می‌تواند برای گردشگران دشوارباشد چرا که مسیرها و نام ایستگاه‌ها تماما به زبان تایلندی نوشته شده اند و اغلب مملو از مسافرند. اگر به استفاده از اپلیکیشن‌های مسیریابی عادت دارید و می‌توانید با کمک آن‌ها مسیر خود را پیدا کنید، استفاده از این اتوبوس‌ها می‌تواند مفید باشد. کرایه اتوبوس‌های معمولی بسته به نوع تهویه بین ۶.۵ تا ۲۳ بات هستند و کرایه اتوبوس های بی آر تی بسته به تعداد ایستگاهی که گذرانده‌ای بین ۵ تا ۱۵ بات است.
قایق: برای گشت و گذار در مسیرهای آبی بانکوک می‌توانید از قایق‌های تندرو استفاده کنید. بسته به خطی که سوار می‌شوید و نوع قایق، کرایه ها بین ۱۰ تا ۳۲ بات متفاوت است.
توک توک: توک توک‌ها موتورهای سه چرخی هستند که برای گشت و گذار در مناطق شلوغ و پر رفت و آمد بسیار مناسب اند. البته باید بدانید این وسایل چندان در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی دقت ندارند و با سرعت بالا رانندگی می کنند. کرایه توک توک‌ها برای یک مسیر کوتاه از ۳۰ بات شروع می‌شود و بسته به ترافیک و مسافت بالا می‌روند.
تاکسی آنلاین: از اپلیکیشن‌های محبوب تاکسی در بانکوک می‌توان به گرب تاکسی (Grabtaxi)، اوبر (Uber) و ایزی تاکسی (Easy Taxi) اشاره کرد.

همچنین در توربانکوک میتوانید خرید هایی با نرخ مناسب و برند خوب بهره مند شوید و برای رزرو تور بانکوک از سایت ما این مطالب هم برای شما مفید خواهد بود.رضایت شما باعث خشنودی ما هست.

پربازدیدها
راهنمای گردشگری سفر به بانکوک
شرکت هواپیمایی ساوث ویند (ساوت ویند) Southwind Airline
1102
راهنمای گردشگری سفر به بانکوک
راهنمای گردشگری سفر به آنتالیا
102
راهنمای گردشگری سفر به بانکوک
راهنمای گردشگری سفر به سنگاپور
73
راهنمای گردشگری سفر به بانکوک
راهنمای گردشگری سفر به سنت پترزبورگ
70
راهنمای گردشگری سفر به بانکوک
راهنمای گردشگری سفر به بانکوک
60
راهنمای گردشگری سفر به بانکوک
راهنمای گردشگری سفر به مسکو
58
راهنمای گردشگری سفر به بانکوک
راهنمای گردشگری سفر به ترابزون
55
راهنمای گردشگری سفر به بانکوک
سفر به مسکو با شناخت کامل جاذبه هایش
54
راهنمای گردشگری سفر به بانکوک
راهنمای گردشگری سفر به بالی
49
راهنمای گردشگری سفر به بانکوک
راهنمای گردشگری سفر به تایلند
46
راهنمای گردشگری سفر به بانکوک
راهنمای گردشگری سفر به کاپادوکیا
45
راهنمای گردشگری سفر به بانکوک
راهنمای گردشگری سفر به وان
39